Jezírka a závlahy

KTS-AME | Jezírka a závlahy

Zahrada není dokonalá bez okrasných vodních prvků jako jsou zahradní jezírka či potoky.

Jejich přítomnost posune zahradu do jiného rozměru a umocní relaxační účinek zahrady. Tekoucí voda je proto vyhledávaným doplňkem při zařizování zahrad. Je to prvek, který dodá prostoru na dynamičnosti.

Zahradní jezírko je třeba harmonicky začlenit do okolí, aby působilo v zahradě přirozeně. Přednost by mělo dostat vybudování vodní plochy s nepravidelným tvarem. Ten lépe odpovídá přirozenému vzhledu a tvaru rybníků v přírodě.  Pokud jeho okraje zamaskujete oblázky, štěrkem, kameny a vhodně doplníte okrasnými vodními rostlinami, bude se zdát, že jezírko je součástí zahrady odjakživa.

30+ let zkušeností

Jezírka a závlahy

Články

zavlahy-3-

Automatické zavlažovací systémy

Nezbytnou součástí každého moderního rodinného domku je krásná a upravená zahrada. Vytvoření a udržování zahrady ve správné kondici vyžaduje mnoho úsilí, času i finančních prostředků.
KTS-AME | Jezírka

Jezírka

Nejdříve musíte přesně zformulovat, co byste vlastně chtěli a jaký styl se Vám nejvíce líbí. Chtěli byste raději rybníček s koi kapry či zahradu v…
KTS-AME | Jezírka

Výstavba jezírka s fólií

Nejprve je nutné vybrat vhodné místo pro jezírko, které by mělo být nejlépe na vodorovném slunném místě ne moc blízko stromů, keřů či jiných staveb…